1392/03/16 بازدید:  2414            

حضرت امام معیار سنجش است

سید مجتبی رسولی جویباری در پادگان ارتش گهرباران ضمن تسلیت رحلت امام راحل (ره) اظهار داشت:امام ظاهرا شخص ایرانی است اما اگر دقت کنیم امام یک شخصیت ایرانی و فقط متعلق به ایرانی ها نیست بلکه متعلق به همه مردم دنیاست.
امام جمعه میاندرود گفت: امروز نه تنها آوازه امام را همه دنیا شنیده است بلکه امروز راه و روش امام در اذهان همه آزادگان جهان وجود دارد و راه ، روش و سیاست آنها بر مبنای مکتب حضرت امام(ره)است.

وی ادامه داد:امام حتی از یک شخصیت جهانی به شکل یک متفکر و اندیشمند هم پا را فراتر گذاشته اند چرا که دنیای امروز او را با اندیشه و آرمانش می شناسند.
رسولب ابراز داشت:امام در قالب زمان و مکان نمی گنجد چرا که افکار و اندیشه اش تبدیل به مکتبی شده است که از مرزهای جغرافیایی ایران خارج شده و این فرامرزی دلیل بر این است که این مکتب همه عالمیان را تشنه خود کرده است.
امام جمعه میاندرود حضرت امام را معیار سنجش دانست و گفت:وقتی شخصیتی افکارش تبدیل به مکتب و فرهنگ شود دیگر محصور در زمان و مکان نیست و در همه تاریخ منحصر به فرد است.
وی جامع بودن شخصیت امام را از دیگر ویژگی های او عنوان کرد و گفت:از هر دریچه ای به این موضوع بنگریم حضرت امام را سرآمد می یابیم.
رسولی شخصیت جامع علمی حضرت امام را خارج از رشته های خاص دانست و تصریح کرد:امام در بسیاری از رشته های علمی سرآمد و جزو برجسته های علمی جهان است.
وی گفت:او مصداق کسی است که به علمش عمل کرده است و در عرفان و اخلاق و دیگر ابعاد معنوی او شخصیت ممتازی است که در میدان عمل هم منحصر به فرد است.
*امام عالم را تکان داده است
رسولی ابراز داشت:در باب سیاسی هم امام یک شخصیت بی نظیر است چرا که با کارش تمام عالم را تکان داده است و نمی توان شخصیتی را پیدا کرد که در عالم سیاست مانند او جهان را تحت تاثیر قرار داده باشد.
امام جمعه میاندرود نظریه ولایت فقیه و تشکیل حکومت اسلامی را یکی دیگر از معماری های رهبر کبیر انقلاب عنوان کرد و گفت:حضرت امام ولایت فقیه را استمرار حکومت انبیا دانست و توانست این اصل مترقی را در جهان نشر دهد.
وی نگاه تک بعدی به امام را خیانت دانست و گفت:در برخی اعصار به تناسب نیازی که جامعه دارد امام را منحصر به یک بعد کردند که این نشان از مظلومیت امام است.
رسولی گفت:نباید امام را محدود به سیاست کرد چرا که او در تمام زمینه های اخلاق،عرفان،سیاست جامع و بی نظیر است و نباید او را در یک زمینه خاص محدود کرد.
وی دو وظیفه انبیاء و اولیای الهی را دعوت مردم به یکتا پرستی و اجتناب از طاغوت دانست و گفت:اراده و مشیت پرودگار بر بنده بودن انسان است و لازمه تحقق یکتاپرستی هم اجتناب از طاغوت است.
امام جمعه میاندرود با بیان اینکه تحقق این دو امر در تشکیل حکومت الهی است عنوان کرد:بنابر این تمام انبیا در راستای تشکیل حکومت دینی و الهی است اما انگشت شماری از آنها توانستند این مهم را محقق کنند.
وی ادامه داد:غیر از پیامبر و چند تن از امامان معصوم که توانستند در یک مدت زمان محدود حکومتی دینی تشکیل دهند حضرت امام به عنوان اخرین حلقه این حرکت الهی توانستد حکومتی دینی تشکیل دهند.
رسولی ابراز داشت:تمام امامان ما برای تشکیل حکومت دینی قیام و تلاش کردند و حرکت سیدالشهدا نیز در این راستا بوده است چرا که احکام اسلام در حکومت اسلامی محقق می شود.
وی گفت:حدود 35 سال از عمر این انقلاب می گذرد و امید ما این است که انقلاب تا حکومت و قیام امام عصر پیش رود و روندی هم که توسط خلف صالح امام در پیش گرفته شده است باعث امیدواری بیشتر در دل انسان های آزاده و مستضعف جهان شده است.
رسولی اظهار داشت:در مواقع حساس نقش ولایت فقیه مشخص شده است و همه باید بدانند که این ثمرات آسان به دست نیامده است.
وی گفت:سبقه انقلاب ما تحمل سختی 17 ساله داشته است اما عزیزان بدانند این انقلاب ثمره خون شهیدان از اول تاریخ تا کنون بوده است و باید بدانیم که این انقلاب از دل تاریخ بیرون بوده است.
وی انقلاب اسلامی را آمال و اروزی حضرت آدم،پیامبر و ائمه معصومین دانست و گفت:آرزوی امام عصر هم تشکیل چنین حکومتی است امام چون در آن زمان زمینه تشکیل چنین حکومتی وجود نداشته است و طاغوت ها همواره در پی سرنگونی حکومت دینی و اسلامی بوده اند حضرت از نظرها غایب شده است.
وی ادامه داد:طاغوت ها همواره اینکار را انجام داده اند و موفق هم شده اند برای همین حضرت غیبت کرده اند تا زمینه ایجاد حکومت اسلامی و دینی فراهم شوند.

*انقلاب اسلامی زمینه ساز حکومت جهانی امام عصر (عج) است
وی بزرگان شیعه و تاریخ را زمینه ساز حرکت انقلابی حضرت امام دانست و گفت:امام به تنهایی قطعا قادر به تشکیل حکومت اسلامی نبوده است و باید از تجربه و هدایت تمام انبیاء و اولیا الهی استفاده می کردند که با انجام اینکار توانستند حکومت انقلابی و اسلامی را در ایران تشکیل دهند.
رسولی گفت:این انقلاب زمینه ساز انقلاب جهانی امام عصر است لذا در تعامل با انقلاب باید بسیار مراقب بود چرا که دشمنان دندان طمع برای از بین بردن این انقلاب تیز کرده اند.
وی گفت:باید قدردان این انقلاب بود و امروز حفظ و حراست از این انقلاب نشان دهنده قدردانی ما از امام است و امروز قدردانی عملی از حضرت امام در تبعیت از ولایت فقیه است.
رسولی عنوان کرد:هر فکری و هر اندیشه ای بدون تفکر ولایی باطل است دیروز و امروز شعارهایی دم از ولایت می زدند اما ولایت فقیه را قبول نداشتند.
وی ادامه داد:پویایی انقلاب در ولی فقیه خلاصه می شود که باید همواره با این پشتیبان در مقابل هجمه ها و آسیب ها بایستیم.
امام جمعه میاندرود ابراز داشت:تخطی ها و کج روی ها از این باب است که ولایت تنها را پذیرفتند یا ولایت فقیه را برای شعار دادن و فریب دادن پذیرفتند و اکنون دست از ولی فقیه کشیدند.
وی گفت:امروز مرز ما با همه دشمنان ولایت فقیه است چرا که ارزش های انقلاب برای ما همانند جان دارای ارزش است و هر کسی تابع ارزش ها و معیارهای اصلی انقلاب و ولایت فقیه باشد برای ما قابل احترام است.
رسولی با اشاره به در پیش بودن انتخابات تصریح کرد:امروز باید دقت کردو به شعارهای پوچ و توخالی و بعضا بسیار جالب و رنگ و لعاب دار توجه نکنیم هر چند شعار می تواند منویات درونی انسان را بروز دهد اما چه بسا انسان بلندپروازانه دنبال اندیشه و تفکری باشد اما در میدان عمل نتواند کار کنند.
وی گفت:باید سابقه افراد را نگاه کرد و پایبندی آنها به ارزشهای نظام و انقلاب را بررسی کرد و با توجه به معیار اصلی انقلاب یعنی امام و رهبری فرد اصلح را انتخاب کنیم.
وی ادامه داد:بصیرت به این معناست که امروز چشمان دل و اندیشه و عقل خود را باز کنیم و بر اساس معیار دینی و اسلامی و قانونی افراد را انتخاب کنیم تا فردا در محضر پرودگار پاسخی داشته باشیم.


دوشنبه 07 اسفند 1396 - 

 

نظر سنجی سایت

مسابقات دوره‌ای