1392/03/10 بازدید:  2350            

مردم به شعار و برنامه قشنگ رای ندهند

سیدمجتبی رسولی جویباری در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندرود با بیان اینکه هر چه به روز انتخابات نزدیک تر می شویم شور و هیجان مردم هم بیشتر می شود افزود:با سخنان نامزدهای محترم امید مردم بیشتر شده است و قطعا با روح امید حضور مردم در انتخابات پر رنگ خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون به نفع هیچ حزب و جناح و فردی موضعی نگرفته ام افزود:اما تحلیل واقع گرایانه حکایت از این دارد که در طول این یکماه هم در داخل و هم در خارج فضایی را بوجود آوردند که یک نوع بی انگیزگی و حیرت در جامعه دیده می شد که حقیقتا این مطلب دلسوزان نظام را نگران کرده بود.
وی ادامه داد: با روندی که پس از احراز صلاحیت ها در پیش گرفته شد و روندی که خود نامزدها در پیش گرفتند و روندی که صداو سیما در پیش گرفت  و سخنانی که نامزدها در رسانه عنوان کرده اند،امید در دل مردم زنده شد و دلسردی ها تبدیل به دلگرمی شده  و اقبال مردم هم هر روز بیشتر می شود.
خطیب جمعه میاندرود ابراز داشت:تخریب نامزدها آفت بزرگی شده است که تنها راه حلش این است که هم خود نامزدها و هم اعضای ستاد و حامیانشان به مر قانون عمل کنند.
رسولی گفت: فرصتی هم که صدا و سیما در اختیار نامزدها قرار داده است اگر تا پایان کار منصفانه و عادلانه بر اساس قانون و شرع ادامه پیدا کند عالی است .
وی ادامه داد:توقع ما و مردم از مسئولان خرد و کلان هم همین است که بر اساس شرع و قانون عمل کنند که در اینصورت حماسه سیاسی مد نظر مقام معظم رهبری شکل خواهد گرفت.
امام جمعه میاندرود اظهار داشت:تنها شرکت در انتخابات و بالا بودن تعداد آرا ملاک نیست بلکه مردم باید تلاش کنند تا از بین نامزدها اصلح را انتخاب کنند.
وی با بیان اینکه درست است که در بین نامزدها انسان کامل وجود ندارد افزود:اصلح به معنای خیرالموجودین است و مردم باید توجه کنند و فردی را انتخاب کنند که از بین نامزدها بیشترین صلاحیت را داشته باشد.
*حضرت امام (ره)جامع الاطراف و جامع الابعاد بود
حجت الاسلام رسولی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی و قیام خونین 15 خرداد 1342 اظهار داشت:در طول تاریخ بعد از انبیائ و معصومین شخصیتی مانند حضرت امام (ره) نیامده است.
وی جامع الاطراف بودن و جامع الابعاد بودن حضرت امام را از ویژگی های بارز رهبر کبیر انقلاب دانست و تصریح کرد:شخصیت های زیادی در طول تاریخ وجود داشته اند اما شخصتی مانند حضرت امام که جامع باشد وجود نداشته است.
امام جمعه میاندرود با اشاره به پیامبرگونه بودن حرکت حضرت امام عنوان کرد:امام زحمات طاقت فرسایی برای به ثمر رساندن قیام و دعوت مردم به اسلام کشید.
وی ادامه داد:امام هم دعوت به اسلام کرد و هم رنج زندان و مصائب آنرا به دوش کشید و بیش از 15 سال در تبعید به سر برد چرا که هدف او اسلام بود.
خطیب جمعه سورک با بیان اینکه 15خرداد بدین علت عزای عموی نام گرفت که در آن روز برای اسلام و دین قیام شد افزود»نهضت حضرت امام هم در بنیان و اساس عاشورایی بود و هم اینکه مبدا آن از روز عاشورای سال 1342 آغاز شد.
وی در ادامه به تشریح ابعاد زندگی حضرت امام پرداخت و گفت:سراغ نداریم امام کلمه ای برای خود،حکومت خود و یا ریاست خود به کار برده باشد و هرگز کلمه ای که منافاتی با اسلام داشت به کار نبرد.
رسولی عنوان کرد:کار امام برای رضای خداوند بود و چون در راه خدا بود خداوند هم نهضت او را حفظ و جهانی کرد.
وی با بیان اینکه انتخاب مقام معظم رهبری هم از الطاف خداوند به ملت ایران بوده است افزود:امروز بالندگی ما همین است که اندیشه و مکتب و افکار امام در کالبدی دیگر ادامه یافته است.
امام جمعه میاندرود گفت:انتخاب ایشان هدیه ای الهی است که خداوند کلمه حق را بر لسان بندگان صالح خود جاری ساخت و قلب ها را به سمت و سویی هدایت کرد که ذخیره خود برای این ملت و مکتب را عیان نمود.
*کظم غیظ نشانه ایمان است
حجت الاسلام رسولی همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) ابراز داشت:کاظم مشهورترین لقب امام هفتم است که به معنای فرو برن خشم خود است.
وی با بیان اینکه کسی که میخواهد بر مردم رهبری کند باید کاظم باشد افزود:دشمنان گاهی اهانت به امام را از حد می گذراندند اما شما در تاریخ سراغ ندارید که نه تنها هیچ یک از معصومین عکس العملی نشان نمی دادند بلکه به اطرافیان هم اجازه برخورد نمی دادند و همیشه با کرامت،مهربانی و عطوفت برخورد می کردند.
وی ادامه داد:این برخورد امام در دشمنان چنان تاثیری داشت که آنها از رفتار خود پشیمان می شدند و ایمان آورده و از یاران امام می شدند.
رسولی ابراز داشت:کظم غیظ،صبر و تحمل و برخورد مهربانانه نشان دهنده ایمان انسان است.
وی گفت:زمانی هم که دشمن علنی وارد ستیز می شود دیگر جای کظم غیظ نیست و کسی که شمشیر را به قصد جنگ از رو بکشد و قصد عناد و آسیب زدن به کیان نظام و انقلاب را داشته باشد باید با او برخورد کرد.

دوشنبه 07 اسفند 1396 - 

 

نظر سنجی سایت

مسابقات دوره‌ای