1392/03/03 بازدید:  2390            

در تبلیغات استفاده ابزاری از دین ممنوع است

امام جمعه میاندرود اظهار داشت: گره زدن مسایل طبیعی و قانونی با شرع ، ارزش مقدسات را پایین می آورد.
سید مجتبی رسولی جویباری در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندرود ابراز داشت: تکلیف کاندیداهای احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان مشخص شده است و اکثرا هم نظر شورای نگهبان را پذیرفته اند.

وی با بیان اینکه برخی از این عزیزان با بزرگواری هر چه تمام تر و با سعه صدر و تشکر از شورای نگهبان این نظر را پذیرفته اند افزود:این احترام ، احترام به نظام و ولی فقیه است.
رسولی گفت: باید از این عزیزان تشکر کرد که جلوی زمینه های شورش احتمالی در کشور را گرفتند .
وی ادامه داد:اما عده ای هم به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض دارند که باید بر طبق قانون بررسی شود و جواب داده شود.
خطیب جمعه میاندرود بیان کرد:اعتراض هم متفاوت است گاهی به قانون است ،گاهی به روند بررسی صلاحیت هاست و گاهی هم به خود اعضای شورای نگهبان است اما به فرموده مقام معظم رهبری حتی اگر اشکال در خود قانون هم باشد نباید به بهانه اشکال در قانون،بی قاونی کرد بلکه وظیفه ما انتخاب اصلح است.
حجت الاسلام رسولی با اشاره به روایت امیرالمومنین (ع) که – یا اَيُّهَا النّاسُ، اِنَّ اَحَقَّ النّاسِ بِهذَا الاَمْرِ اَقْواهُمْ عَلَيْهِ، وَاَعْلَمُهُمْ بِاَمْرِ اللّهِ فيهِ- افزود: رئیس جمهور که نمی خواهد بیل و کلنگ بزند که جسمش قوی باشد و اگر اقوی به این معنا بود که کشاورزان و ورزشکاران برای این امر اصلح تر هستند.
وی ادامه داد: منظور حضرت توان و قوه مدیریت جامعه است مضافا بر این که اعلمهم هم باشد یعنی نسبت به آن موضوع در علم و دانایی اصلح تر باشد.
امام جمعه میاندرود با بیان اینکه تبلیغات آغاز شده و حمایت ها هم شروع شده است ابراز داشت:اما نکته ای باید عرض کنم و آن این است که در گذشته برخی از بزرگان حرفهایی زدند و جوری شخص را معرفی کردند که امروز از آن رفتار خود پشیمان هستند اما رویشان نمی شود که بیان کنند.
وی ادامه داد:تعابیری غیر عقلی ،غیر منطقی و آسمانی برای شخصی به کار بردند و گفتند که فلانی مورد حمایت امام زمان (عج) ،هدیه آسمانی و برخی افراد هم او را معجزه الهی و از الهامات پرودگار دانستند.
رسولی با بیان اینکه نباید مقدسات و مسایل طبیعی و عقلانی را با هم مخلوط کرد افزود: برخی افراد را مورد تایید خداوند و امام زمان(عج) معرفی کردیم اما امروز می بینیم که معجزه الهی از کار افتاده است.
وی ادامه داد:گفتند فلانی خواب دیده است که فلانی مورد حمایت حضرت زهرا(س) است و امام زمان پیام داده است که از فلانی حمایت کنید اما امروز می بینیم که گفته های آنها خلاف از آّب در آمده است.
امام جمعه میاندرود تصریح کرد:من عرضم اینجاست که پیام امام زمان و حضرت زهرا(س)چه شده است؟مگر نعوذ بالله آنها خلاف می گویند و یا اشتباه می کنند که این موضوع اشتباه از آب در آمده است و یا اینکه فهم شما از مسایل اشتباه بوده است؟
وی ادامه داد: می گویید که در روی زمین و در زیر این آسمان کسی شایسته تر از فلانی نیست.....مردم را سرگردان نکنید،تعابیر قلمبه و سلمبه به کار نبرید.چرا حرفی می زنیم که مایه بی آبرویی ما بشود؟
رسولی با بیان اینکه با این حرفها مردم در اصل دین و اسلام شک می کنند افزود:کدام دروغ است؟حرف فلانی یا خواب امام زمان(عج)؟
امام جمعه میاندرود تصریح کرد: مردم به این نوع تعاریف و معرفی ها توجه نکنند و آقایان هم مسایل طبیعی و قانونی را با مسایل شرعی و دینی گره نزنند.
وی تاکید کرد: مردم روشن هستند بنابر این ارزش مقدسات دینی را پایین نیاورید چرا که استفاده ابزاری از دین در تبلیغات ممنوع است.
* حضرت علی (ع) اشرف و افضل مخلوقات است
خطیب جمعه سورک در ادامه به  میلاد امیرالمومنین علی (ع) اشاره کرد و گفت: مشیت و اراده خداوند بوده است که حضرت در خانه خدا به دنیا بیاید و این موضوع اتفاقی نبوده است.
وی گفت: شکافتن دیوار کعبه اتفاقی سابقه نداشته است و تا روز قیامت هم پیش نخواهد آمد چرا که بنا نیست انسان کامل دیگری به دنیا بیاید و این یعنی اینکار در دنیا منحصر به فرد است.
امام جمعه میاندرود با بیان اینکه شخصیتی مانند علی تاکنون نیامده و از این به بعد هم نخواهد آمد افزود: ما معتقدیم علی (ع) بعد از پیامبر اشرف و افضل مخلوقات است.
وی ادامه داد: علی به عنوان خلیفه،جانشین و امام مسلمین انتخاب شده است و این منصب را خدا به او داده است و پیامبر تنها مامور ابلاغ این حکم بوده است.
*فتح خرمشهر قدرت نظامی ایران را به رخ جهانیان کشید
حجت الاسلام رسولی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به سالروز فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت:دشمن با تمام تجهیزات آمده بود که بماند و اصلا در مخیله اش خطور نمی کرد که یک روز امکان دارد که خرمشهر باز پس گیری شود.
وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام در اردیبهشت مصادف با ولادت امام علی (ع) عملیات فتح خرمشهر را با رمز یا علی ابن ابیطالب(ع)آغاز کردند افزود: در نهایت در سوم خرداد خرمشهر آزاد شد.
امام جمعه میاندرود ابراز داشت:این عملیات نقطه عطفی در تاریخ جنگ و دفاع مقدس بوده است که معادلات نظامی دشمن را بهم زده و سبک جدیدی در دفاع و حمله ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد:فتح خرمشهر قدرت نظامی ایران را به رخ جهانیان کشید و ایران را به قدرت منطقه تبدیل کرد و اثبات کرد که نیرو و قداست ایمان حرف اول و آخر را می زند.

 

دوشنبه 07 اسفند 1396 - 

 

نظر سنجی سایت

مسابقات دوره‌ای