1392/03/02 بازدید:  2172            

تبلیغ لهو، علیه هر کسی مخرب بصیرت است

سیدمجتبی رسولی جویباری عصر امروز در نشست ائمه جماعت،خادمان و هیات امنا مساجد با بیان اینکه انتخابات بسیار حساس است افزود: دیروز و امروز بحث ها بر این بود که باید بصیرت داشت و مواظبت کرد تا کسانی انتخاب شوند که با آرمانهای انقلاب و امام و شهدا فاصله نداشته باشند.

وی گفت:آنقدر این واژه را تکرار کرده اند که حتی یک بچه ای که حرف زدن را می داند و بد و خوب را می فهمد این واژه را شنیده و چه بسا تحلیلی هم از آن ارائه  کند.
وی ادامه داد بصیرت به چه معناست؟اشتباه نگیریم.
رسولی با بیان اینکه دیروز عده ای با علم بصیرت عده ای دیگر را در گوشه و کنار می کوبیدند که شما بصیرت نداشتید و انتخاب نکردید و در مقابل آنها شاید بعضا ایستادند، امروز فهمیدند آنچه که تحت عنوان بصیرت در دیروز مطرح بود فقط اسمی بیشتر نبود.
امام جمعه میاندرود افزود: حمایت از جریان خاص عنوان بصیرت نام گرفت و امروز بر سر و کله خود می زنند که ای کاش ما رای نمی دادیم و ای کاش جور دیگر رفتار می کردیم.
وی بصیرت را به معنای فهم عمیق و دقیق بر اساس شناخت واقعی و بر اساس معیارهای دینی و انقلابی دانست و تصریح کرد: جریان سازی و موج سواری هرگز بصیرت نیست ، هر چند که همه عالم فریاد بزنند که فلان جریان، جریان روشنگر بصیرت آور که به درد ملت می خورد است.
رسولی گفت:هیاهو کردن ،سر و صدا کردن بصیرت نیست بلکه تبلیغ لهو علیه هر کسی مخرب بصیرت است.
خطیب جمعه سورکی اظهار داشت: بنده وظیفه ندارم به عنوان امام جمعه در ملا عام پشت تریبونی لهو یا علیه کسی صحبتی بکنم چرا که هر کسی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده و معرفی شده محترم است.
وی ادامه داد:البته حضرت آقا هم فرموده که در برخی جاها اشکال وجود دارد، اشکال به قانون است که باید قانون اصلاح شود، در اصلاح قانون هم نباید بی قانونی کرد.
امام جمعه میاندرود ادامه داد:این فرمایش درستی است و همه باید ملتزم به آن باشند،اما وظیفه ندارم به عنوان امام جمعه یا یک نهاد یا یک سازمان در ملا عام بگم آقای فلانی فلان فلان فلان است بهش رای ندهید که اگر بیاید چه ها و چه ها می شود به آقای فلانی رای بدهید که فلان و فلان است.
رسولی ابراز داشت: آنچه که حضرت آقا فرمودند روشنگری کردن است اما روشنگری کردن باعث نشود چهره ای را تخریب کنیم و چهره ای را بر اساس این جوسازی ها بالا بیاوریم که فردای پس از چهار سال ریاست جمهوری، امروز بر سرمون بزنیم که چه بلایی بر سر ملت ما آمده است.
وی گفت:حواسمان کاملا باید جمع باشد.آن روزی که علی بن ابیطالب در عصر پیامبر معرفی شد 25 سال خانه نشین شد، عده ای شعار میدادند این علی که شما می گویید اهل نماز نیست،اهل تدین هم نیست.علی اصلا مسلمان نیست.
رسولی ادامه داد:وقتی در محراب عبادت به شهادت رسید، مسیحی ها و یهودیا تعجب نکردند، اینهایی که در محراب عبادت نماز می خواندند و مسلمان بودند تعجب کردند و گفتند مگر علی مسلمان بوده است.
*باید بر اساس تشخیص دینی و انقلابی خود عمل کنیم
امام جمعه میاندرود اظهار داشت:عده ای که در جنگ صفین در کنار او بودند در مقابل علی (ع) ایستادند و شعار لاحکم الاالله می دادند، اقا شعار خیلی قشنگه ،شعار از بطن متن دین است اما انگیزه چیست؟ و ادم را به کجا می برد؟ در مقابل نص صریح قران ناطق علی ابن ابیطالب ایستادند و گفتند لا حکم الا الله، علی هم اشتباه می کند.
امام جمعه میاندورد ادامه داد:علی جانشین پیامبر است زمام امور به دستش ندادند و گفتند خلفا باید بیایند خلفا هم آمدند دیدند عجب اشتباهی کردند ،خلیفه اول فلان کرده و خلیفه دوم فلان بلا را بر سر مسلمانان آورده و خلیفه سوم هم از حد گذشته به ناچار گرد علی ابن ابیطالب جمع شدند و آقا فرمودند اگر بناست من بیایم بر اساس دین و قرآن و سیره پیامبر عمل می کنم.
خطیب جمعه میاندرود ابراز داشت:چه کسانی در ابتدا با او همراهی کردند و بعدا  علی را تنها گذاشتند چه در صفین چه در نهروان و چه در جمل که در مقابل علی ابن ابیطالب ایستادند آیا من و شمای مسلمان باید در دیانت علی ابن ابیطالب شک کنیم که تمام مسلمان های آن عصر در مقابل علی ایستادند؟و در مقابل علی شمشیر کشیدند؟
وی ادامه داد:بصیرت به این معناست که امروز مردم ما می فهمند که علی غریب و مظلوم بوده است و باید مسلمان ها گرد علی را می گرفتند،باید مسلمان ها حرف پیامبر را گوش می کردند و علی را تنها نمی گذاشتند .
رسولی اظهار داشت:بصیرت به این معناست که چشمان دل و عقل و ذهن خود را باز کنیم و حقیقت را ببینیم ولو اینکه جریان های مختلف در دوره های مختلف اسامی مختلف و نام های مختلف و جریان های مختلف بسازند، من و شما موظف و ملکفیم که بر اساس تشخیص دینی و انقلابی خودمون عمل کنیم.وی در خاتمه عنوان کرد:متولی دین در جامعه روحانیت است و نباید روحانیون را تنها بگذاریم هر جا مردم روحانی را تنها گذاشتند از دین و آموزه های دینی فاصله گرفتند و بلایی که بر سر مسلمانها آمده از همین ایجاد فاصله ای است که بعضا نقشه و طرح دشمن است.


بچه محل
حاجی رسولی ای ول ولی اینایی که فرمودید یعنی هاشمی خدارو شکر نوچه هاشمی رای آورد منتظر انتقادات شما هستیم ولی فکر نکنم
دوشنبه 07 اسفند 1396 - 

 

نظر سنجی سایت

مسابقات دوره‌ای