1392/04/08 بازدید:  2507            

در تفکر آیت الله روحانی سهمیه حزبی جایی ندارد

امام جمعه میاندرود از استفاده همه سلایق و افراد معتقد به نظام در دولت آینده خبر داد و گفت:این پیام به معنای رد ادعای سهم خواهی افراد است.وی با بیان اینکه در تفکر آیت الله روحانی سهمیه حزبی وجود ندارد افزود:متاسفانه در این روزها در جلسات مختلف، افرادی که یا دیروز بودند و یا حتی نبودند دنبال سهم خواهی هستند که این موضوع با تفکرات رئیس جمهور منتخب موافقتی ندارد.

سیدمجتبی رسولی جویباری در خطبه های این هفته نمازجمعه میاندرود با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب از روز اول ثبت نام خود را مستقل معرفی کرد افزود:ایشان پس از انتخابات نیز همین روند را در پیش گرفتند.
امام جمعه میاندرود از استفاده همه سلایق و افراد معتقد به نظام در دولت آینده خبر داد و گفت:این پیام به معنای رد ادعای سهم خواهی افراد است.
وی با بیان اینکه در تفکر آیت الله روحانی سهمیه حزبی وجود ندارد افزود:متاسفانه در این روزها در جلسات مختلف، افرادی که یا دیروز بودند و یا حتی نبودند دنبال سهم خواهی هستند که این موضوع با تفکرات رئیس جمهور منتخب موافقتی ندارد.
خطیب جمعه سورک ادامه داد: این فرصت مناسبی برای همه افراد است که در جهت وحدت و انسجام با انجام تبعیت عملی از ولی فقیه با ریئس جمهور منتخب  همکاری کنند نه سهام خواهی.
وی از شکست پروژه جدایی مردم و روحانیت در این انتخابات خبر داد و گفت:دشمنان روی این موضوع کار کرده بودند و برخی کارها در داخل کشور هم این تلقی را ایجاد کرد اما مردم مسلمان و متدین با این انتخاب نشان دادند که به روحانیت اعتقاد دارند.
حجت الاسلام رسولی با اشاره به اینکه مردم ثابت کردند که در نظام اسلامی محور کار روحانیت است افزود:آیت الله روحانی هم متفکر و اندیشمند است ، هم فقیه و مجتهد ،هم تحصیل کرده دانشگاه و هم دارای سابقه خوبی است.
وی گفت:امیدواریم که با اعتدال همراه با تدبیر ، امید مردم روز به روز بیشتر شود.
امام جمعه میاندرود همچنین با اشاره به شبهه ای که در انتخابات شورای شهر سورک مطرح شده بود ابراز داشت:در این هفته با بازشماری تعدادی از صندوق ها این مشکل مرتفع شد و جا دارد تا از همه مجریان،هیات نظارت و اجرایی و کاندیداهای محترم که نتیجه را پذیرفتند تشکر کنم.
حجت الاسلام رسولی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از یاران وفادارش افزود:وی شخصیتی ممتاز و برجسته،مجتهدی آگاه و انقلابی،سنگ آسیای تفکر انقلاب و شهید مظلومی بود که این لقب را حضرت امام (ره) به او دادند.
وی صبر و بصیرت شهید بهشتی را دو خصوصیت برجسته این شهید عنوان کرد و گفت:مواضع انقلابی،گاهی سکوت و لبخند تلخ و گاهی هم سخنرانی محکم و استوار از او چهره ای ممتاز ساخته بود.
امام جمعه میاندرود با بیان اینکه دشمن زودتر از مردم و مسئولان به هوش و ذکاوت شهید بهشتی و تاثیرگذاری او در نظام اسلامی پی برده بود افزود:به همین دلیل دشمنان او را از مردم جدا کردند.
*جمله معروف آسیاب به نوبت شهید بهشتی زنگ خطر برای ماست
حجت الاسلام رسولی با اشاره به جمله معروف شهید بهشتی افزود:جمله معروف آسیاب به نوبت او زنگ خطری برای ماست که ما مدعیان انقلابی گری با بزرگان و علمای خود چگونه باید رفتار کنیم.
وی ادامه داد:این هشدار برای ما جدی است که باید قدر علما و بزرگان خود را بدانیم تا پس از از دست دادنشان پشیمان نشویم.
امام جمعه میاندرود در ادامه با اشاره به خدمات قوه قضاییه و نقش آن در جامعه اسلامی عنوان کرد: نقش این قوه در جامعه اسلامی بسیار حساس و تعیین کننده است چرا که عمده اهداف نظام به عملکرد این قوه باز می گردد.
وی ادامه داد:مسایلی چون عدالت،احقاق حق،قانون و قانونگرایی،امنیت و عدم امنیت و مسائل حیثیتی اعم از فردی و اجتماعی بستگی به کارایی و عدم کارایی این قوه دارد.
رسولی سلامت جامعه و مردم را در گرو سلامت،صداقت و پاکی قوه قضاییه دانست و گفت:مردم نگاه امیدوارانه نسبت به این قوه دارند و انتظار دارند زمانی که از زورگویان،ظالمان و اخلالگران به این قوه پناه می برند دستگاه قضایی از آنها حمایت و پشتیبانی کند.
وی گفت:قضات خوبی در دستگاه قضایی حضور دارند اما بعضا شکواییه ها و گلایه هایی مطرح می شود که امیدواریم هر چقدر از عمر این دستگاه می گذرد مشکلات کمتر شود.


[...]
با سلام مطلب توضیحی شما زیبا وقانع کننده بوده ممنون و از بابت عصبانیت معذرت میخواهم از این که جواب مطالب را میگذارید متشکرم البته اگه همه نظرات هم ثبت شود ممنون
[...]
با سلام به حضرت ایت الله رسولی من هم به سهم خود شما را منصوب میدارم انشا الله که در پناه حق موفق باشید اسیاب به نوبت روحانی ایت الله شد شما هم مفتخر به ایت اللهی شدید
باسلام

باسلام خواهشا بعرض بزرگواران برسانیم در گفته ها و نوشته هایشان اغراق نکنند رییس جمهور کشورعزیزما کی آیت الله شدند ما بیخبر بودیم/واقعیت ها را بگوییم یکی را یک شبه دکتر نکنیم و دیگری را یک شبه خلع نکنیم/نه افراط و نه تفریط و... باتشکر خوشی

 

پاسخ:

سلام و تشکر از نظر شما مخاطب محترم.قبلا به این سوال شما پاسخ داده شده است که مجددا جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی ارایه می گردد:آیت الله به کسی اطلاق می شود که دوره خارج فقه را با موفقیت به پایان رسانده باشد و به درجه اجتهاد رسیده باشد.اجنهاد به این معناست که فرد توانایی این را دارد که خود با استفاده از ادله و مبانی فقهی و اصولی، احکام را استخراج نماید.

 ضمنا طبق بند(ب)ماده سوم قانون انتخابات خبرگان رهبری نامزد انتخابات خبرگان باید دارای درجه اجتهاد باشد در حدی که قدرت استنباط برخی مسایل فقهی را داشته باشد و بتواند ولی فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص دهد.

علاوه بر مطالب ذکر شده در سایت شخصی آیت الله دکتر حسن روحانی هم با آدرس http://www.rouhani.ir/zendeginame.php در قسمت تحصیلات حوزوی ، ایشان دوره خارج فقه و اصول را با موفقیت سپری کرده اند. لذا با توضیحات فوق الذکر اطلاق کلمه آیت الله به ایشان بی دلیل نیست.

امیرعلی صدقی
تفکرات روحانی را درباره ی عدالت اقتصادی بیان نمایید
دوشنبه 07 اسفند 1396 - 

 

نظر سنجی سایت

مسابقات دوره‌ای