1392/03/31 بازدید:  2396            

رای مردم برای هیچ حزب وگروهی نیست

سید مجتبی رسولی جویباری در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندرود ضمن تشکر از همه مردم در راستای تحقق حماسه سیاسی ابراز داشت: بیش از 72 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند که این باعث قوت و قدرت نظام و مایه یاس استکبار جهانی است.

سید مجتبی رسولی جویباری در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندرود ضمن تشکر از همه مردم در راستای تحقق حماسه سیاسی ابراز داشت: بیش از 72 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند که این باعث قوت و قدرت نظام و مایه یاس استکبار جهانی است.
وی با بیان اینکه با این حضور دشمنان فهمیدند که مردم نظام و رهبرشان را دوست دارند افزود:مردم ثابت کردند که به جمهوری اسلامی علاقمندند و حاضرند در تمامی صحنه های حساس برای این نظام مقدس هزینه بپردازند.
رسولی گفت: باید به رهبری عزیز تبریک گفت چرا که با درایت،راهنمایی،تدبیر و هوشمندی ایشان بود که آرامش و امید به جامعه بازگشت و مردم امیدوار و دشمن منکوب گشت.
وی همچنین از مردم که با شور و شعور در پای صندوق های رای حاضر شدند تشکر کرد و گفت: به ربئس جمهور منتخب جناب آیت الله حسن روحانی تبریک می گوییم که توانست با شعار اعتدال و تدبیر و به دور از افراط و تفریط رای ملت را به دست آورد و امیدواریم که تا آخر هم بر این محور بماند تا مردم از رای خود پشیمان نشوند.
خطیب جمعه سورک با بیان اینکه مردم حزب باد نیستند که ببینند جناح ها و گروه ها چه می گویند افزود:مردم برنامه ها و مواضع را دیدند و آراء خود را به صندوق ریختند.
وی ادامه داد:این رای مردم برای هیچ حزب و گروهی نیست و برای خود مردم است که با بصیرت انتخاب کرد.
رسولی از همکاری و همدلی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هم تشکر کرد و گفت: اینکه این عزیزان دنبال جریان سازی نبودند نقشه دشمنان را جهت ایجاد آشوب پس از انتخابات نقش بر آب کرد.
امام جمعه میاندرود در ادامه از زحمات و مواضع آیت الله هاشمی قدردانی کرد و ابراز داشت:از حمایت های حضرت آیت الله و از مواضع ولایی و انقلابی ایشان تشکر میکنم که شور انتخابات را دوچندان کرد.
وی گفت:البته نباید زحمات دیگران را هم نادیده بگیریم اما اگر این روزهای آخر منتهی به انتخابات را بررسی کنیم نشان از این دارد که مواضع انقلابی ایشان شور انتخابات را  دو چندان کرده است.
رسولی در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا هم گفت:به همه منتخبان تبریک عرض میکنم و این عزیزان باید زمینه ها را آماده کرده تا از روزی که منصوب می شوند کار را آغاز کنند.
وی ادامه داد:منتخبان باید برنامه ها را آماده کنند تا وقتی سر کار می روند با رفاقت و همدلی کارها را پیگیری کنند.
امام جمعه میاندرود ابراز داشت:بنده راجع به انتخابات شوراهای شهر سورک حرف دارم که در هفته آینده مطرح خواهم کرد که البته امید است در هفته بعد این مشکلات مرتفع شود.
*بهترین عمل انتظار فرج است
حجت الاسلام رسولی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت:خداوند بوسیله امام زمان (عج)زمین را پر از قسط و عدل می کند و عدالت را در جامعه پیاده خواهد کرد.
وی ضمن اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص) ادامه داد:حتی اگر یک روز از عمر دنیا باقی بماند خداوند آن روز را اینقدر طولانی خواهد کرد تا شخصی از ذریه من که همنام من است ظهور کند.
امام جمعه میاندرود ابراز داشت:وعده خداوند تخلف ناپذیر است و این امر محقق خواهد شد و روزی فرا خواهد رسید که صالحان و بندگان شایسته زمین را به ارث خواهند برد.
وی با بیان اینکه 1174 سال از غیبت حضرت می گذرد افزود:حقیقتا کسی نمی داند که تا چند سال دیگر این غیبت طولانی خواهد شد اما آنچه مسلم است این است که وعده خداوند حق است.
رسولی با اشاره به اینکه حق خواهد آمد و جهانی خواهد شد ابراز داشت:این در حالی است که باطل به طور کلی برچیده خواهد شد و حق در جهان مستقر خواهد گشت.
امام جمعه میاندرود ضمن بیان اینکه هنوز در جهان تبعیض،بی عدالتی و ظلم وجود دارد افزود:امروز حق و باطل را با چشمان خود می بینیم و معنایش این است که هنوز زمان تحقق وعده حق فرا نرسیده است.
وی در ادامه حکومت فراگیر مومنان و صالحان،غلبه دین صالحان بر سایر ادیان و امنیت کامل مومنان را از نشانه های تحقق وعده خداوند دانست و گفت:جامعه کنونی ما و جهان فاصله زیادی با تحقق وعده خداوند دارد.
رسولی ادامه داد:مصلح باید بیاید و حکومت دینی و اسلامی تشکیل دهد تا این وعده ها محقق شود.
وی دعا برای فرج مصلح را یکی از وظایف مومنان برشمرد و تاکید کرد:در آیین روایات و کلام ائمه معصومین بهترین اعمال انتظار فرج است.
امام جمعه میاندرود مهدوی زندگی کردن ،دعوت به حق و راستگویی را از وظایف مومنان دانست و گفت:سرباز امام زمان باید اسلحه به دستش باشد اما سلاحی که خالی باشد دشمن را نمی ترساند و لقلقه زبان هم دردی را دوا نمی کند.
وی گفت:سلاح مومن ایمان و عمل صالح است که امیدواریم همگان در این راستا گام بردارند.


آیت الله حسن روحانی!!!

به ربئس جمهور منتخب جناب آیت الله حسن روحانی تبریک می گوییم.........این گفته جناب امام جمعه همواره منتقد جالی تاسف داره که از رهبری جلوتر قدم می گذراند.

 

پاسخ:

با سلام.جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی ارایه می گردد:آیت الله به کسی اطلاق می شود که دوره خارج فقه را با موفقیت به پایان رسانده باشد و به درجه اجتهاد رسیده باشد.اجنهاد به این معناست که فرد توانایی این را دارد که خود با استفاده از ادله و مبانی فقهی و اصولی، احکام را استخراج نماید.

 ضمنا طبق بند(ب)ماده سوم قانون انتخابات خبرگان رهبری نامزد انتخابات خبرگان باید دارای درجه اجتهاد باشد در حدی که قدرت استنباط برخی مسایل فقهی را داشته باشد و بتواند ولی فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص دهد.

علاوه بر مطالب ذکر شده در سایت شخصی آیت الله دکتر حسن روحانی هم با آدرس http://www.rouhani.ir/zendeginame.php در قسمت تحصیلات حوزوی ، ایشان دوره خارج فقه و اصول را با موفقیت سپری کرده اند. لذا با توضیحات فوق الذکر اطلاق کلمه آیت الله به ایشان بی دلیل نیست.

اصلاح طلب

سلام خسته نباشید لطفا درنوشتن متن سخنرانی حاج آقارسولی صادق باشید ایشون فرمودند آیت الله اما شما نوشتیدحجت الاسلام

 

پاسخ:

باسلام و تشکر و سپاس از توجه شما دوست عزیز.بله حق با شماست .متن سخنرانی اصلاح شد.

شهروند میاندرودی
جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا
دوشنبه 07 اسفند 1396 - 

 

نظر سنجی سایت

مسابقات دوره‌ای