1392/03/17 بازدید:  2298            

مردم به نامزد اصلح رای دهند

سید مجتبی رسولی جویباری در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندرود اظهار داشت:تبلیغات نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستا آغاز شده است که این امر برای تحقق حماسه سیاسی مفید خواهد بود که امیدواریم این شور و نشاط به خلق حماسه سیاسی مد نظر رهبری کمک کند.

وی حضور و رای مردم را لازمه تحقق حکومت اسلامی دانست و تصریح کرد:اگر حضور حداکثری و رای بالا نباشد نه شورا شکل می گیرد،نه مجلس تشکیل می شود و نه ریاست جمهوری در کار است.
رسولی ادامه داد:عملا اگر اینکار اتفاق نیفتد حکومت اسلامی شکل نخواهد گرفت.
امام جمعه میاندرود در ادامه به لزوم توجه مومنان در انتخاب به رهبران و بزرگان جامعه خود اشاره کرد و گفت:انتخاب اصلح وظیفه ماست و کاندیداها هم باید از خود و برنامه خود حرف بزنند و کاری به دیگران نداشته باشند.
وی ادامه داد:افراد نباید برای ریاست طلبی خود را نامزد کنند بلکه باید شرایط قبول مسئولیت را در توان خود ببینند و اگر خود را در آن حد دیدند،نامزد شوند.
خطیب جمعه سورک با اشاره به داستان  حضرت یوسف اظهار داشت:یوسف خود را واجد شرایط حل مشکلات اقتصادی مردم دید و سپس خود را معرفی کرد و از حاکم مصر خواست تا او را به سمت خزانه داری مصر منصوب کند.
وی در تشریح علل خواست حضرت یوسف گفت:او هم امانتدار و هم در انجام اینکار  دانایی،توانایی و طرح و برنامه داشت.
امام جمعه میاندرود با بیان اینکه برنامه به تنهایی کافی نیست ابراز داشت:شخص باید سابقه خوب و تجربه موفق هم داشته باشد چرا که امام صادق(ع) در روایتی فرمود انسان کم تجربه ای که دارای برنامه های قشنگ و آرای شگفت انگیز است تو را به طمع نیندازد.
وی ادامه داد:نامزدها وعده غیر عملی ندهند و مردم هم به نامزدی که توانمندی کار،شایستگی و لیاقت لازم را از خود بروز داده است رای دهند.
رسولی بیان کرد:نباید حرفی زد که به آن عمل نشود چرا که اینکار موجب خشم پرودگار می شود و قطعا کسی که این حرف ها را می زند به درد ریاست جمهوری نمی خورد.
وی در ادامه با بیان اینکه مردم نباید به کسی که شایسته نیست رای دهند افزود:زمانی که بین خود و خدای خود کسی را اصلح یافتیم باید به او رای دهیم نه اینکه به کسی رای دهیم که آن شخص حتما رای می آورد و یا اینکه بگوییم چون اکثریت مردم طرفدار او هستند به او رای دهیم.
امام جمعه میاندرود با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) تاکید کرد:باید به کسی رای دهیم که شایسته است و اگر غیر از این باشد خیانت کرده ایم.
*روز مبعث بزرگترین و شریف ترین روز در تاریخ است
حجت الاسلام رسولی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک سالروز بعثت پیامبراعظم اظهار داشت:روز مبعث بزرگترین،شریف ترین و با عظمت ترین روزدر تاریخ است چرا که بزرگترین حادثه تاریخ در این روز اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد:در این روز شریف ترین انسان ها به بالاترین مقام ممکن منصوب شده است.
امام جمعه میاندرود با بیان اینکه شرافت پیامبر بر همه مخلوقات و پیامبران اظهر من الشمس است افزود:او خاتم پیامبران است و لازمه خاتمیت هم افضل بودن است.
خطیب جمعه میاندرود ابراز داشت:او چکیده فضایل و اسلام هم کاملترین و بزرگترین دین الهی است و تمام ادیان هم مقدمه ای برای دین اسلام است.
رسولی با اشاره به اینکه اولین هدف پیامبر هدایت است افزود:هدایت به معنای نشان دادن راه درست و انتخاب یا عدم انتخاب راه صحیح و درست هم در اراده انسان است.
وی ادامه داد:خداوند برای انتخاب راه صحیح و درست هیچ گاه انسان را مجبور به انجام کاری نمی کند و انتخاب راه صحیح بصورت اجباری ، بی ارزش است.
امام جمعه میاندرود ارزش هدایت را به نشان دادن راه های مختلف و تشخیص و انتخاب درست انسان دانست و گفت:اگر غیر از این بود خداوند در یک آن می توانست تمام انسان ها را هدایت کند بلکه هدف خداوند این است که انسان با انتخاب خود راه درست را انتخاب کند.
رسولی قرآن را ابراز هدایت برای مسلمین،مومنین و متقین خواند و افزود:پیامبران و ائمه هم ابزار هدایت می باشند.
وی با بیان اینکه خداوند نعمت بعثت پیامبر و هدایت انسان را منت می شمرد ابزار داشت:این به آن معناست که این دو نعمت از بالاترین و بزگترین نعمت هاست.
رسولی در ادامه با بیان اینکه در مدت 950 سال نبوت خود و تا قبل از طوفان تنها 80 نفر هدایت شده بودند افزود:اکنون بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان در جهان داریم و این نشان دهنده همان نعمتی است که خداوند بواسطه آن بر اسنان منت نهاده است


دوشنبه 07 اسفند 1396 - 

 

نظر سنجی سایت

مسابقات دوره‌ای